PARİS’TE YENİ BİR TÜRK ÇİCEKÇİ DÜKKANI AÇILDI

2,380
31 Ekim 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te yeni bir Türk çiçekçi daha açıldı. Fransa’da yaşayan Türk bayanlar her geçen gün kendi işyerlerini açmama başladılar. İşte bunlardan birisi de başkent Paris’in banliyösü Arnouville’de Zeynep Özdemir’in « Lilas Fleurs « adını verdiği çicekci dükkanı.

Daha evvel Épinay-sur-Seine banliyösündeki Elizabeth Fleurs çicek dükkanında çalışan Zeynep Özdemir, aynı bölgeye yakın bir başka banliyö olan Arnouville’de çicekçi dükkanı açtı. Çicek işinin Fransa’da baslı başına bir sektor olan çicekçilik işini geç de olsa Fransa’da yaşayan vatandaşlarımız bu Alana da girmiş bulunuyorlar.

Çicekçilik yapabilmek için once çiçeği, doğayı ve sevmek gerekiyor. Sevmenin dışında bu işi yapabilmek için çicekleri tanımak ve çiceğin nerede nasıl niçin kullanılacağını bilmek gerekiyor. Dünyanın neresinde olursanız olun, sevdiğiniz bir yakınınızın özel günleri için en kolay hediye seçimi oluyor çicek. Unutup son anda hatırladığınız bir dostunuzun doğum günü veya nikahı için gönderilebilecek en kolay hediye oluyor çicek.

Başka hediye göndermek için zamana ihtiyaç var, posta ve nakliye sorunu çıkıyor çicek konusunda böyle bir durum yok, yeter ki göndermek isteyiniz alo demeniz yeterli, gün içinde kısa sürede saatinde göndereceğiniz hetiye çiceğiniz adrese teslim edilebiliyor. Bir çok çicekçi, Uluslararası çiçek mağazalarıyla irtibatlı çalıştıkları için aksamadan göndereceğiniz çicek yerine ulaşıyor.

Farklı bir konsept çalıştıklarını söyleyen Lilas Fleurs çiçek dükkanı sahibi Zeynep Özdemir, Şuna inanıyorum, bir bukete farklı bir biçim ve sunumla olduğunun üstünde değer vermek mümkün. Alınan sipariş zamanında yerine uluştarmak, bu doğum günü, nikah, düğün veya iş yeri açılışı için çelenk aynı durum cenazeler için gönderilmesi gereken çelenkler oluyor. Biz buna çok dikkat ediyoruz ve zamanında istenilen adrese ulaştırıyoruz.

Bu da farklılık katıyor yaptığımız işe, bize Türkiye’den Almanya’dan Amerika’den tutun da aklınıza gelen yerden sipariş geliyor. Türk toplumu son yıllarda çok geniş bir cağrafya üzerine dağılmış durumda, bundan dolayı posta veya başka bir yoldan hediye gönderim işi biraz uzuyor ama çicek göndermek öyle değil. Alo demeniz yetiyor, Türkiye’den olduğu gibi Avrupa’nın diğer ülkelerinde yaşayandan sipariş geliyor. Fransa’da yaşayan vatandaşlarımız olsun diğer yabancılar olsun sipariş veriyor bizde istenilen yere çiceği zamanında teslim ediyoruz « dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

3 + 4 =