RESSAM YUSUF ALTUNAY PARİS’TE RESİM SERGİSİ AÇTI

1,563
26 Haziran 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Ressam Yusuf Altunay,Fransa’nın başkenti Paris’te ikinci resim sergisini açtı. Paris’in yakın banliyösü Aubervilliers’deki ALMU showroom sergi Merkezi’nde “ Antakya Rüzgarı “ adı altında açılan sergide sanatçının 50 yakın resmi sergileniyor. Serginin isminden anlaşılacağı gibi, sergideki eserlerin çoğu Antakya’nın tarihi kalıntıları ve Antakya’nın cadde ve sokakları üzerine yapılan çalışmalardan oluşuyor.
Ressam Yusuf Altunay, Paris’te bundan 12 yıl evvel 2005 yılında Antakya üzerine bir sergi açmıştı. Ressam Altunay, Fransa’nın dışında Amerika Birleşik Devletleri (ABD) de ve Almanya gibi ülkelerde açılan kişisel ve karma sergilerde eserlerini sergilediği gibi Türkiye’de de bir çok karma ve kişisel sergide eserleri yer aldı. Yağlı boya çalışmaları dışında, mozaik üzerine yaptığı çalışmalarla da biliniyor sanatçı.
Sanatçının Paris’te açtığı son sergisine Parisli sanatseverler ile Paris’te yaşayan Antakyalı hemşerileri serginin açılışında Ressam Altunay’ı yalnız bırakmadılar. Büyük beğeni toplayan Altunay’ın sergisini gezmek isteyenler, hergün mesai saatleri arasında gezebilirler, 25 Haziran 2017 günü açılan sergi 5 Temmuz 2017 tarihine kadar açık kalacak.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 65 = 73