SİMİT SARAY PASTANESİ GOUSSAİNVELLE İLE CREİL ŞUBESİ HİZMETİNİZDE

4,382
18 Aralık 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te, ağız tadına önem verenlerin ve tatlı severlerin vazgeçilmez mekanı olan Simit Saray Pastanesi Başkent Paris’in Banliyösü Goussainville kasabasından sonra ikinci Pastanesini aynı isim altında Creil şehrine açtı. her Sabah 7 den itibaren açık olan Pastanede Çorba, Türk Kahvaltısı, açma, poğça, börek ,açma bol çeşitte tuzlu ve tatlı Kurabiye çeşitleri, kandil simiti gibi Türkiye’teki pastanelerde bulunan bir çok ürün çeşidini bulmak mümkün. tatlılar, Baklava ,kadayıf sütlaç gibi geleneksel tatlı çeşitleriyle simit,lahmacun, pide çeşitleri günlük taze olarak göz önünde hazırlanıp aynı mekandaki fırında pişiriliyor.
Paris’te yaşayan Kahramanmaraşlı vatandaşımız Mehmet Duran Topalca ve oğlu Ahmet Topalca tarafından işletilen Simit Saray Pastanelerinde her ürün günlük olarak hazırlanıyor. Mesleğe yabancı olmayan Mehmet Duran Topalca daha evvel, Fransız firmasında ekmek ve pasta fırınında çalışmış ve sonunda kendi mekanını açmış. bundan böyle pastanelerinde siz değerli müşterileri için pasta ve tatlılarını kendi gözetiminde hazırlatıyor.
Oğul Ahmet topalca, tüm ürünlerinin imalatını kendilerinin hazırladığını belirtti. Paris ve çevresinde yapılan düğün pastalarının çoğunu kendilerinin hazırladığını belirtiyor ve başta doğum günü pastaları, düğün pastaları ve her türlü pasta siparişlerini gönül rahatlığı ile sipariş edebilirsiniz, dedi. Modern Türk pastaneleri tarzında dizayn edilen pastanenin aynı zamanda içerdeki oturma alanında, Çay içmek tatlı yemek yada arkadaşlarınızda sohbet etmek için çok güzel bir salonu bulunuyor. Aile ortamının hakim olduğu mekanda güler yüzlü personel tarafından karşılanıyorsunuz.
Türkiye’deki pastanelerde ne bulunuyorsa kendilerinde de aynı ürünler olduğunu belirten Simit Saray mekanın sahipleri, mamullerinin lezzetinin başkalarıyla kıyaslanamayacağını söylüyor. Türk mekanı olunca ilk düşünce müşterilerin Türkler olduğunu düşünenler var. Ama mekanı açtıktan kısa bir süre sonra çevremizde yaşayan, Fransız ve diğer ülkelerin vatandaşlarının da uğrak noktası olması bizi inanın çok mutlu ediyor.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

35 + = 42