BEGÜM HAN TAKI TASARIMI PARİS’TE YENİ KOLLEKSİYONU’NU TANITTI

3,285
13 Mayıs 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türkiye’nin gözde genç takı tasarımcılarından Begüm Kıroğlu’nun kendi firması “Begüm Han“ markası adına tasarladığı yeni kolleksiyonu tanıtıldı. Türkiye’nin Paris Büyükleçiliği rezidansında Büyükelçi Hakkı Akil’in eşi Sefire İnci Akil’in ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyon çerçevesinde başkent Paris’in şık bayan ve beyler genç tasarımcının yeni takı tasarım aksesuarlarını gördüler. Yeni kolleksiyo’nun tanıtımı için özel kişilerin davetli olduğu resepsiyona katılan davetliler egnç tasarımcı Begüm Han firmasının kol düğmelerinden yola çıkarak tasarladığı zengin kolleksiyonu beğeniyle incelediler.

Genç Tasarımcı Begüm Kıroğlu,Takı tasarımı üzerine yaptığı çalışmalar ve takı tasarım işine başlamasıyla şu açıklamalarda bulundu. “ Kol düğmesi her zaman çok sevdiğim ve benim için çok önemli bir aksesuar, hediye almaktan çok hoşlandığım için aradığım kol düğmelerini bulamayınca kendim yapmaya karar verdim. Çalışmalara başladım ve kendi markam olan “Begüm Han “ firması adı altında tasarımlarımı Türkiye ve Türkiye dışında pazarlıyorum. Takı tasarımı üzerine düzenlenen fuar ve çeşitli sergilere katılarak hazırladığım yeni kolleksiyonlarımı tanıtma imkanı buluyorum.

Yurt içinde olduğu gibi Yurtdışı tanıtımlarım da oldu, Hong Kong, Şangay, Singapur ve Londra’da, gibi ülkelerde bireysel olarak tanıtım sergisi açtım. Ayrıca yılda iki kere de Paris’teki Takı fuarına katılım orada diğer tasarımcı firmalar gibi bende kolleksiyonlarımı sergiliyorum. Çalışmalarım ağırlıklı olarak, doğal değerli taşlar üzerine oluyor. İmalat İstanbul’da yapıyorum. Kolleksiyonda yer alan tüm takılar el yapımıdır. Bugün burada gördüğünüz yeni tasarımlar dışında, çeşitli kolleksiyonlarımız var. Osmanlı döneminden esinlenerek hazırladığım modellerden oluşan bir kolleksiyonun yanı sıra Çin Astrolojisi’nden etkilendiğim ve bunun üzerine yaptığım çalışmalardan meydana gelen bir kolleksiyon var. Asya’da taraflarındaki Çicek ve hayvan figürlerinden esinlenerek hazırladığım bir başka kolleksiyon daha var.

Bugün burada tanıttığım kolleksiyonum için ev sahipliğini üstlenen ve genç bir tasarımcıya kapılarını açarak yeni kolleksiyonumu tanıtmama imkan tanıyan Sayın Paris Büyükelçimiz Hakki Akil beyin eşi ve Sefire İnci Akil hanfendiye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum “ dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

8 + 1 =