TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN PARİS’TEKİ TÜRK VATANDAŞLARINA MOREL VERDİ.

1,725
15 Ekim 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Temaslarda bulunmak üzere geldiği Paris’te Temaslarının son günü Türkiye’nin Paris Büyükelçilik binasında Fransız ve Türk basın mensuplarına yönelik düzenlediği basın toplantısının ardından Fransa Paris Diyanet İşleri Türk İslam Birliği – DİTİB’e ait Camii de cuma namazını Türkiye’den birlikte geldiği Türk Parlementerlerle birlikte kıldı.
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Cuma namazının ardından DİTİB’in konferans salonunda vatandaşlarla sohbet toplantısı yaptı. Toplantıya DİTİB’e üye dernek temsilcileri ile vatandaşlar ve TBMM Başkanı Kahrama’la birlikte gelen daveti üzerine Fransa’ya geldiğini kaydederek temasları kapsamında Senato ve Meclis Başkanı ile görüştüğünü dile getirdi. Türkiye ve Fransa arasında parlamentolar arası gruplar olduğunu kaydederek, parlamentolar arası grup başkanlarımız da görüşmeye Parlamenter heyette hazır bulundu .Kahraman, meclis başkanının katıldıklarını ifade etti.
TBMM Başkanı Kahraman, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi üzerine bazı bilgiler aktardı, Fetullah Gülen için kendini Mehdi olduğunu masum insanlara inandırmış ve bazılarını da Türk Milletine silah sıkacak, Türkiye Büyük Millet Meclisini Bombalayacak kadar mankrutlaştırmış dedi. En büyük hainin FETO olduğunu Türk milletinin hain olamıyacağını ancak din adına Feto gibi benzeri terörst zihniyetli kişiler tarafından kandırılmışların olduğunu söyledi.
Türk,Fransız ilişkilerine de dikkat çeken TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Kendisini dinlemeye gelen vatandaşların, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilmesini istedikleri her yerde Camimiz var Paris’te büyük bir camimiz yok, Cumhurbaşkanımızdan Paris’e cami yaptırılması için gerekli desteği vermesini arzu ediyoruz dediler.
TBMM Başkanı Kahraman, bu konuda Paris DİTİB Din Hizmetleri Müşavir vekili Dr. Fevzi Hamurcu’dan bilgi aldı. Fransa’daki Türklerin çocuklarının Türkçe dersleri konusunda yetersizlik olduğunu söyleyen sohbet toplantısına kadılan bazı velilerin bu konuyu dile getirmeleri üzerine, salonda bulunan Paris Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Ziya Yediyıldız’dan bu konuda bilgi aldı. Yediyıldız, çözüm olarak Fransa’da iki dilde eğitim veren Ana okullarının açılması gerektiğini vurguladı ve mevcut sistem üzerine bazı bilgileri TBMM başkanı ve salonda bulunan vatandaşlarla paylaştı. Toplantı sonrası, TBMM Başkanı Kahraman’a Fransa DİTİB yönetimi tarafından Kur-an’ı kerim hediye edildi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

5 + = 14