TÜRK GİYİM MARKASI “KIĞILI” MODANIN BAŞKENTİ PARİS’TE

4,309
22 Aralık 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türkiye’de Erkek hazır giyim denince akla gelen ilk markalardan Kığılı, Paris’in gözde alışveriş noktası 8’nci bölgesindeki Madeline meydanı yakınındaki rue Pepiniere ilk mağazasını açtı.
Birkaç gün önce Paris’te açılan Kığılı mağazası şimdiden vitrin ve reyonuna koyduğu şık giysilerle giyinmesini seven meşhur Fransız beylerinin ilgisini çekmeye başlamış bile. Zaten Rue Pepiniere, Paris’in 8. bölgesinde, yani gelir seviyesinin yüksek olduğu bir yerde ve turistlerden çok Fransızların alışveriş yapmayı tercih ettikleri bir semt olarak biliniyor. Burada sırasıyla tanınmış bir çok ünlü markaların da şubeleri var. Bunların arasına Bir Türk giyim markası olan Kığılı da dahil oldu.
Paris’teki Kığılı mağazasının başında, 40 yıla yakın bir zamandır Paris’in ünlü modaevlerinde çalışmış işinin ehli modacı terzi Hasan Yangöz bulunuyor. Yangöz, mağazanın tüm sorumluluğunu üstlenmiş iş yeri sahibi konumunda. “Kığılı’nın ürünlerinde mutlaka aksesuar kravat, gömlek, ayakkabı, kemer, çorap son moda kıyafetleri tamamlıyor. Kığılı’nın kıyafet koleksiyonundan Türkiye’de olan bütün ürünleri Paris’te açılan bu şubesinde bulmak mümkün.
Bu da giyinmeyi seven Fransız belyerinin çok hoşuna giden bir şey. Mağazanın önünden geçip de ‘Bu hangi ülkenin markası, diye soran çok olduğunu öğrendik. Tesadüfen Pepiniere sokağından geçenTürkler ise önce şaşırıyorlar sonra da Kığılı gibi bir Türk giyim markasının dünya moda merkezi Paris’te şube açmasına seviniyor ve çok gurur duyduklarını söylüyorlar.”
Paris’te Kığılı markasının ilk şubesinin açılışını yapan Yurtiçi ve Yurtdışı bayiler bölge müdürü Önder Çağatay, açılış kurdelesini keserken “ Kığılı mağazası hayırlı uğurlu olsun . Allah utandırmasın, mağazamızın bahtı müşterisi hayırlı ve bol olsun inşallah “ dedi ve Bismillah çekerek, Hasan Yangöz ile açılış kurdelesini alkışlar arasında birlikte kestiler. Hasan Yangöz, eğer ilgi böyle devam ederse yakında Paris’in şık semtlerine başka yeni şubeler açma hazırlıklarına da başlayacaklarını söyleyen Yangöz, Paris ve çevresinde yaşayan Türklerin mağazamıza gelip bizi onurlandırmalarını belkiyoruz “dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

1 + 6 =