ATATÜRK HAYRANLARI PARİS’TE CUMHURİYET YEMEĞİNDE BULUŞTU

747
4 Kasım 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te Cumhuriyet Bayramı Yemeği

Fransa ADD ve LADAP gibi dernekler ile CHP Fransa ve IYI Parti Fransa temsilcilerinin davetli olduğu bir yemek olsun istedik ; adına da ‘Cumhuriyet Yemeği’ dedik. Hem, ‘Gurbet Elde’ bir araya gelmiş oluruz ve hem de henüz tanışmamış olanlar tanışmış olurlar. Çünkü, biz yetişkinlerden çok, özellikle Fransa’da kalacak olan gençlerimizi, siyasal görüş farklılığın ötesinde, bir araya getirmek ve yetenekli olanları bir ‘düşünce okulu’ çerçevesinde harekete geçirmek düşüncesiyle Cumhuriyet Bayramı Kutlama yemeğinde buluşmayı yeğledik dedi.

Habip Hamza Erdem’in girişimiyle bir grup vatandaşımız düzanlanan Cumhuriyet Bayramı Yemeğinde buluştu. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ncı yılı münasebetiyle 2 Kasım 2019 Cumartesi akşamı, 108, Avenue Gallieni 93140 Bondy adresinde bulunan Le Laurier adlı Türk restaurantında düzenlenen yemek organizasyonu hoş sohbet içerisinde gerçekleşti. Bu arada Erdem, kaleme aldığı, Kaynak yayınları tarafından yayımlanan “ Fransız basınında, Genç – Türk Devrimi “ adlı kitabını okurlarına imzaladı.

Yemek öncesi bir konuşma yaparak herkesin Cumhuriyete sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Habib Hamza Erdem şunları ifade etti: “Cumhuriyetimizin 96. Yılında bizlerle olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Bugün burada bulunabiliyorsak bizleri bugünlere getiren; özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı kavuşturan, vatan topraklarında kanlarını dökerek savaşan bizlere emanet eden Ulu Önder Atatürk’e, silah arkadaşlarına minnettarız. Dedi.

Yurtdışında yaşayan bizler ve bizlerin çocukları, Özgür, zengin, güçlü bir ülkenin vatandaşı olmak istiyorsak, bazı değerlere önem vermemiz ve bu değerleri benimseyenlerin yanında olmamız gerekir. Atatürkçü dünya görüşünün, insanımıza, ülkemize, tüm dünyaya dostluk, huzur, güven getireceğine inananların bulunduğu bir çatı altında olmaktır. Sen de katıl çoğalalım. Atatürk’te simgeleşen, aydınlatma meşalesini birlikte ülkemizin geleceği için taşıyalım” dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 24 = 28