DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI KIRAN GOUSSAİNVİLLE’DEKİ TÜRK DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

801
18 Kasım 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Goussainville Türk Kültür ve Spor Derneğini ziyaret etti. Paris’te bulunan Kıran, Paris’in yakın banliyösü Goussainville’de Türk Türk Kültür ve Spor Derneğini ziyaret etti. Bakan yardımcısının derneğe ziyarette bulunacağı bilgisi ulaşan dernek başkanı Mustafa Çelebi, başta dernek üyeleri olmak üzere çevredeki vatandaşları bu ziyaretten haberdar etti.

Kıran, Konuşmasında, Fransa’da yaşayan Türklerin başta yerel yönetimlerde görev almanız ve bunun sonucu olarak hatırladığım kadarıyla içinizden iki arkadaşımız belediye başkanı olarak görev yaptığını biliyoruz. Belediye başkan yardımcıları ve encümen üyeleride mevcut, dileğimiz gelecekte yaşadığınız ülkenin meclisinde seçilip görev almanızdır “dedi
Fransa’da Türk toplumu modelinin dünyadaki Türk diasporasında örneklik teşkil ettiğini ifade eden Yavuz Selim Kıran, seçimlerde elde edilen başarıyla yetinilmemesi ve buradaki modelin Fransa’nın diğer şehirlerinde birer benzerinin olması gerektiğini söyledi.

Fransa’da yaşayan Türk toplumunun “Konsolosluk hizmetleri konusunda olabilecek her türlü ihtiyacınızın karşılanması için çalıştıklarını biliyoruz daha iyi hizmet verilmesi için gösterdikleri gayrete sizlerde şahistiniz ” şeklinde konuştu.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

56 + = 65