FRANSA CHP BİRLİĞİ MERKEZİ 3’NCÜ KONGRESİNİ PARİS’DE YAPTI

3,417
13 Kasım 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te 2010 yılında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fransa Birliği 3’ncü Olağan kongresini Paris’teki lokalinde yaptı. Kurulduğu günden bu yana 6 yıl geçen CHP Fransa Birliği, bu kongreyle 3’ncüsünü gerçekleştirmiş oldu. Kurulduğu günden bu yana Fransa’nın belli başlı kentlerinde şubeler açan CHP Fransa Birliği Merkezi, yaptığı 3’ncü kongresinde daha evvel ki başkanla devam dedi.
Fransa CHP Birliği, kongresini açan Birlik başkanı Uğur Bayram Güven, konuklara ve delegelere hoş geldiniz dedikten sonra davet edilen konuklara söz verildi. Konukların konuşmalarından sonra kongre çalışmalarına başladı. Kongre Divan Kurulu’na başkanlığı Duran Metin, yardımcılığına Cüneyit Uladı ile Yüksel Çelgin yaptı. Divan Başkan hazırlanan gündemi delegelerin oylarına sundu ve delege yoklaması yapılarak gerekli çoğunluğun olduğu görüldü.
Kurulduğu günden bu yana, Hüseyin Çicek, Uğur Bayram Güven’in başkanlık görevini yürüttüğü CHP Fransa Birliği, 3’ncü kongresinde yeni yönetimi belirlemek üzere seçime gidildi. Yapılan oylama sonucuna göre, Başkanlığa ikinci kez Uğur Bayram Güven getirilirken, Yönetim şu isimlerden oluştu. Hasan Acar, Musa Aytaç, Hasan Başıbüyük, Gülsenem Ceber, M.Ali Göztepe, Mihriban Uğurlu, Selin Yılmaz ve Mehmet Özkaya, Yedek üyeler : Yusuf Coşkun, Necdet Yurt, Mustafa Keten. Disiplin kurulu için belirlenen isimler şunlar: Cavit Altınkaya, Abdullah Hamidoğlu, Süleyman Onat. Yedek Üyeler: Şahin Balcı, İbrahim Tarhan. Denetleme Kurulu ise, : Ender Gürler, Akın Başıbüyük, Levent Tekinsav, Yedek Üyeler : Fuzuli Sacın, Simge Saygınlı, 2 yıllığına seçilerek görev üstlenmiş oldular.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

8 + 2 =