FRANSIZ CAMBAZ EYFEL KULESİ İLE TROCADERO MEYDANI ARASINDA İP ÜZERİNDE YÜRÜDÜ

517
20 Eylül 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransız Cambaz Eyfel Kulesi ile karşısındaki Trocadero meydanı arasındaki 670 metre uzunluktaki mesafeye tel üzerinde yürüyerek ulaştı. Nathan Paulin Eyfel Kulesi ile Palais de Chaillot arasındaki boşlukta yürüdü. Franas’daki Miras Günleri vesilesiyle, 27 yaşındaki Nathan Paulin, kendisini alkışlayan yüzlerce izleyicinin hayran bakışları altında Eyfel Kulesi ile Trocadero Meydanı arasındaki 670 uzunluğundaki mesafeyi tel üzerinde yürdü.

Nathan Paulin, adlı dağcı 2017 yılında yine Paris’te engelliler günü dolayısıyla engellilere yardım amacıyla Eyfel kulesi ile Chaillot Sarayı arasındaki mesafeyi tel üzerinde yürümüştü. 27 yaşındaki Fransız dağcı, 70 m yükseklikte, ayağında 2,5 cm kalınlığında basit bir kayışla tele bağlı olarak tel üzerinde yürümenin çok güzel olduğunu ama bunu başarmanın daha güzel olduğunu açıkladı.

Nathan Paulin adlı kişinin Fransa Miras günleri çerçevesinde 18 Eylül Cumartesi ve 19 Eylül Pazar günü Eyfel Kulesi ile Trocadero meydanına gerilen tel üzerinde 70 metre yükseklikte yürüyeceğini duyurması üzerine, başkent Parisliler akın akın olay mahalline geldiler. Tel üzerine yürüyecek cambazı izlemeye gelen binlerce Parisli, Eyfel kulesi ile Trocadero meydanı arasındaki yeşil alandaki çimlerin üzerine oturarak saatlece gösterinin başlamasını heyecanla beklediler.

Üzerinde kot pantolon ve mavi thechirt giyen 197 boyundaki cambaz tel üzerinde show yapmayı da ihmal etmedi. Gösteri süresince kah telin üzerine oturdu kah kendini yürüdüğü telden aşşağıya sarkıttı ve izleyicilerin meraklı bakışları arasında tel üzerindeki yürüyüşünü alkışlar arasında sonlandırdı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 74 = 84