HALI SAHİPLERİ HALILARINIZ NASIL TEMİZLENİYOR BUYRUN BURDAN BAKIN.

1,857
16 Haziran 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Sevgili okurlar, sizzler için Paris’teki halı yıkama ve temizleme atölyesini ziyaret ettik. Halıların nasıl temizlendiğini nasıl bir işlemden geçtiğini gördük ve sizlere de burada anlatmak istedik, Halılarınızın nasıl temizlendiğini görmeseniz de bilmenizde fayda olaacğını düşündük. Class Halı Yıkama Atölyesi, müşterilerinin halılarını müşterinin evinden gelip teslim alıyor ve teslim aldı fişi veriyor. Halıyı müşterinin evinden alıp temezleme atölyesine getiren eleman firmanın Kabul kayıt işlemleri ofisinde kaydını yaptırım tüm detay bilgileri verip halıyı yetkili kişiye bırakıyor.
Temizlenecek halı temizleme atölyesine çıkarılıp bırakılıyor ve üzerinde halının kalite ve detay bilgileri bulunan fiş halının üzerine iliştiriliyor. Son model ve system makinaları kullanan uzman kişiler halılın üzerindeki fiş bilgilerine göre makina ayarlanıyor ve yüksek tazyikli su halının ilmik aralarına işleyecek şekilde ayarlanıyor ve halıya zarar vermiyecek bir şekilde halıyı bir uçtan diğer uca kadar tazyikli suyla temizliyor. Temizlenen halı ikinci kısım bakıma tabi tutuluyor, burda eskiden olan leke ve benzeri kirlerin arınmadığı görülürse, ya tekrar makinaya sokuluyor veya uzman kişi tarafından elle silinerek leke ortadan kaldırılıyor.
Bu işlemlerden sonra, halı kuruma odasına alınıp askıya asılıyor, içeride çalışan dev vantilatörler yıkamadan çıkan halıları kurutuyor. Kuruyan halılar rule yapılıp üzerine naylon muhafaza geçirilerek üzerine teslim edileceği halı sahibinin adresi iliştiriliyor. Firmanın dağıtım aracına yüklenen halılar bir kaç gün evvel temizlenmek üzere alındığı evlere temizlenmiş olarak teslim ediliyor. Halı sahipleri temizleme atölyesine nasıl götüreceğim veya temizlendikten sonra nasıl getireceğim düşüncesi tamamen ortadan kalkmış oluyor. Sevgili halı sahipleri kısaca özet olarak halılarınızın temizlenmesinde ne gibi bir işlem yapıldığıın anlatmaya çalıştık, gerçi video da bunu siz bizzat göreceksiniz.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

21 + = 29