LADAP’IN ” ATATÜRK DOSTU ÖDÜLÜ” PARİS’TE SUNAY AKIN’A VERİLDİ.

619
29 Ekim 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te 2018 yılında kurulan kısa adı (LADAP) olan ” Atatürk Dostları Derneği, Bu yıl ki “Atatürk Dostu Ödülünü ” Gazeteci yazar,şair, tiyatro sanatçısı Sunay Akın’a verdi.

Paris’te Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları çerçevesinde Boulogne-Billancourt’da bulunan Theatre de la Clarte salonunu dolduran 200 aşkın davetlinin alkışları arasında LADAP Başkan yardımcısı Reyhan Atay tarafından Atatürk dostu sanatçı Akın’a verildi.

Yazar Sunay Akın, kendi yazdığı Atatürk ve Cumhuriyeti ödül töreni için tiyatro salonunu dolduran Atatürk dostlarına slayt gösterimiyle anlattı. Yazdığı kitaplar, sergilediği tiyatro oyunları ve hazırladığı televizyon programlarıyla Cumhuriyet öncesi ve sonrası tarihini irdeleyen yazar, şair, gazeteci, tören sırasında yaptığı konuşmada ” Atatürk Dostu Ödülünü ” almaktan onur duyduğunu ifade etti.

Sunay Akın ““ Bu benim hayatımda aldığım ikinci Cumhuriyet ödülü. Birincisi ise; Atatürk’ün bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’nde doğmak idi” Sözleriyle mutluluğunu dile getirdi. Ayrıca, yazdığı kitaplar arasından 50 adet kitabını okuyucalarına imzaladı ve kitap satış gelirini derneğe bağışlayan Akın, Paris Atatürk Dostları Derneğine salondakıleri üye olmaları tavsiyesinde bulundu.

Atatürk Dostları Derneği Ödül törenininde hazır bulunanlar arasında Türkiye’nin UNESCO Nezdindeki Daimi Temsilci Büyükelçi Altay Cengizer ve Eşi, Türkiye’nin OECD Nezdindeki Daimi Temsilci Büyükelçi Kerem Alkin ve Eşi, Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr. Fıtrat Demir Onger, Uluslararası Organizatör Erkan Özerman ve Paris’teki bir çok sivil toplum örgütü temsilcileri hazır bulundu. Ödül teröni sonrası Paris’te yaşayan iki yerel sanatçının çalıp söylediği müzik dinletisi gerçekleşti.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

8 + 2 =