MONTFERMEİL’DE URFA KEBAB SALONU

833
16 Ağustos 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Başkent Paris’in Kuzey banliyöleri Clichy-Sous-Bois, Montfermail ve Gagny üçgeninde müşterilerine hizmet veren, Urfa Kebab, Paris’teki müşterilerini Şanlıurfa’ya götüremesede, Şanlıurfa mutfağının leziz lezzetlerini Urfa Kebab Salonunun sahibi Bablı Çuban, müşterileri için Paris’e getirmiş. 100 kişilik salonu ile yenilen pide ve kebablar müşterilerin gözü önünde pişiriliyor.

Urfa Kebab’ın menüsünde neler mi bulunuyor ? Buyrun isterseniz birlikte gözatalım mekanın müşterelir için hazırladığı geleneksel Urfa menüsüne.

Çorbalar ; Mercimek çorbası, İşkembe Çorbası, Ezo gelin çorbası her zaman mevcut.

Kebaplar ; İskender Kebab, Adana Kebab, Yoğutlu Adana Kebab, Dana Kuşbaşı Şiş Kebab, Altı Ezmeli Adana Kebab, Kuzu Pirzola, Tavuk Şiş, Köfte, Tavuk kanadı, Büftek, Ciğer tava, Karışık Kebab,
Ayrıca ; Zamanı olmayanlar için ayak üstü ekmek arası kebablı Sandviç servisi de yapılıyor.

Pide Çeşitleri ; Lahmacın, Kıymalı Pide, Peynirli Pide, Kaşar peynirli Pide, Kıymalı Yumurtalı Pide, Kuşbaşı etli Pide, Ayrıca dileyene Karışık Pide de hazırlanıp veriliyor.

Salata çeşitlerinden, Çoban Salatısı, Rus Salatası hergün menüde bulunuyor. Farklı salata isteyen müşterelir için özel isteğe göre dilediği salata hazırlanıyor sunulabiliyor.

Tatlı çeşitleri ; Mutfak Şanlıurfa yöresinin olur da tatlı olmaz ise, mekanın tabeladaki ismine saygısızlık olur. Durum böyle olunca, Künefe, İrmik Helvası, Baklava, Kadayıf, Sütlaç başlıca tatlı çeşitleri günlük olarak bulunuyor.

Haftanın 7 günü açık olan Urfa Kebab salonu ; Sabah kahvaltısı veriyor. Pazartesi ve Cuma günleri Sabah saat 8 h00 10h 00 arası, Cumartesi Pazar günleri sabah saat 8h00 11h00 saatleri arasında sabah kahvaltı servis yapılıyor. Kahvaltıda bulunanlar ; Menemen, Sucuklu Yumurta, Omlet, Klasik Türk kahvaltı sofrası isteyene çorba verilebiliyor. Unutmadan söyleyeyim, çaylar müesseseden, kahve ise mekan sahibi Bablı Çuban’dan ikramdır.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.