PARİS’TE FARKLI YENİ BİR ET LOKANTASI “ BABA BEEF “ SİZLERİ BEKLİYOR

986
6 Şubat 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Bundan böyle kaliteli ve lezzetli et yemek istediğinizde, sizlere, ağız tadını bilenler ve lezzetten haberdar olanlar, Paris’te Baba Beef et restoranı önerecekler. Bu mekanda tadacağınız lokum kadar yumuşak etler, birbirinden iştah açıcı meze, salatalarla ve tatlıları sunuluyor. Konforlu ve samimi bir mekan, kısa bir süre önce kapılarını size açtı.

Yemek yemeyi sevenler ve damak tadını bilenler için, kısaca Baba Beef et lokantasını tanıtayım. Başkent Paris’in Güney banliyösü Montgeron’da iş merkezlerinin bulunduğu bir alanda, idealist 4 genç tarafından açıldı. Şahin Hekimoğlu ve Kuzey Afrikalı Nordine, Atiq ve Sadi isimli arkadaşlarıyla mükemmel ötesi bir mekan ortaya koymuşlar. Büyük kentlerin en büyük sorunu olan araba park yeri sorunu bu mekanda yok, geniş bir araba park yeri var. Yaklaşık 200 kişinin oturup rahatça yemek yiyebileceği havadar ve ferah bir mekan.

Baba Beef et lokantasının menüsüne gelince, geniş camekan vitrin içine muntazam olarak dizilmiş et çeşitlerini görebiliyorsunuz, bu vitrinde görüp istediğiniz eti size hizmet etmeyi bekleyen şefe belirtiyorsunuz ve ordan açık büfede yer alan bir birinden leziz meze türü yiyeceklerden seçip masanıza dönüp oturuyorsunuz. Sipariş verdiğini etler kömür ateşinde ızgarada pişerken, seçtiğiniz mezeler masanıza servis ediliyor. Elbette mezelerle birlikte kendi fırınlarında özel hazırlanmış üzeri susamlı gevrek yufka türü ekmeğinizde sıcak olarak masaya bırakılıyor.

Mekan kendine has, dizaynı olan et servisi ahşap tahta üzerinde üzerine dumanı tütürken masanıza servis ediliyor. Yanında kendine özgü soslarıyla birlikte. İçecek olarak, su ve meyve suyu sipariş edebiliyorsunuz. Zira bu mekanda alkol yok. Yemek yemeyi seven birçok kişi için et önemli bir besindir. Et denildiğinde akan sular durur, tartışmalar son bulur. Izgarada, tandırda pişirilmiş et öğünü lezzetlendirir. Kırmızı etin ve beyaz etin sağlığa olan faydalarıyla damaktaki lezzeti birleştiğinde, vücudu her yönden mutlu ettiğine inanılan sofralar kurulur. Fransa’da etin kalitesi konusu tartışılmaz. Oldukça zengin ve lezzetli bir et üretimine sahiptir. Antrikot, köfte, biftek ve pek çok et türü en özel haliyle sizin masanıza servis edilebiliyor bu mekanda.

Baba Beef restorana gelip leziz et ve mezelerden tadanları kendine hayran bırakacak bir mekandan söz ediyorum. Damakta iz bırakacak, kömür ızgarada pişirilmiş nefis etlerden söz edip mekanı kısaca siz ağzının tadını bilenlere aktarmışken, tanımak üzere geldiğimiz mekanda sürprizlerle de karşılaştığımdan söz etmeden geçmeyeceğim. Mekanın masalarında leziz et türü yemeklerini yiyenler arasında, Fransa’daki ilk Türk asıllı belediye başkanlarından Valenton kasabasının belediye başkanı Metin Yavuz’a rastladım dostlarıyla yemek yiyordu.

Ben mekanının et sunumlarını izleyip masalara yöneldiğim de, Dünya Hanımeli Kadınlar Derneği Başkanı Pembe Hekimoğlu ve dernek üyeleri de bu sefer bu mekanda yemeğe geldiklerini gördüm. Dernek üyelerinden çoğunu tanıdığım için hal hatır sorduk bir birimize, bu arada öğrendim ki, Baba Beef et lokantasının kurucu ortaklarından birinin de Pembe hanımın oğlu Şahin Hekimoğlu olduğunu öğrendim. Ne güzel, Fransa’da yetişen gençlerin ülkedeki diğer yabancılarla bir araya gelip iş kurmaları sevindirici. İlk elde nasıl düşünemedim, mezeler ve tatlılar Türk mutfağının özelleri olduğunu nasıl düşünemedim diye kendi kendimi suçladım.

Dünya Hanımeli Kadınlar Derneği Başkanı ve bazı üyeleriyle hal hatır sorarken, ” İyiki doğdun sesleri yükseldi bir anda, meğer, dernek üyelerinden Fatma Duran hanımfendi ile yine dernek yönetiminden Özlem Mermer hanımın sevgili eşi Faruk Mermer beyin doğum günüymüş. Alkışlar arasında, pasta üzerindeki mumlar doğum günü olanlar tarafından üflenip söndürüldü, eh çevredekiler de doğum günü pastasından nasiplendiler. Bizde diyoruz ki doğum günü kutlayanlara “Sağlıklı yıllarda daha nice nice güzel doğum günü kutlamalarınız olsun.

Hayat sürprizlerle dolu, Baba Beef et lokantasını ziyarete geldim ama sürprizlerle karşılaştım, Değerli dost Belediye Başkanı Metin Yavuz ve Dünya Hanimeli Kadınlar Derneği üyeleriyle karşılaşmak ve en büyük sürpriz de Dernek başkanı Pembe Hekimoğlu’nun oğlu Şahin Hekimoğlu’nun mekanın ortakları arasında olmasıydı benim için. Doya doya et yemek isteyenler, etin tadını tam kıvamında almak isterseniz; Baba Beef et lokantası sizi bekliyor. Adres: Zac Maurice Garin, 91230 Montgeron Telefon: 07 49 10 32 15

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

2 + 2 =