PARİS’TE ODTÜ MEZUNLARI 65 YIL KUTLAMA BULUŞMASI

917
14 Haziran 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Her yıl geleneksel olarak Haziran ayı sonunda gerçekleştirilen ODTÜ Mezunlar günü Türkiye’de olduğu gibi Paris’te yaşayan ODTÜ mezunları pandemi önlemleri çerçevesinde Fransa’nın kademeli olarak normalleşmeye geçiş döneminde kutlandı. Haziran ayında dünyanın dört bir yaşayan ODTÜ mezunları, yaşadıkları ülkelerde Türkiye’deki ODTÜ geleneğini sürdürüyorlar.

Paris’teki ODTU Fransa Dernegi, “METU Alumni France”‘in girişimiyle Başkent Paris’te yaşayan ODTÜ mezunları yine bir ODTÜ mezunu olan İç Mimar Koray Özgen tarafından tasarlanan Seguin Sound mekanda buluştular. Covid-19 salgını önlemleri nedeni dolayısıyla çok kişi katılamasa da, ODTU 65. Yil Kutlama Bulusmasinda çeşitli alanlarda görev yapan ODTÜ mezunları hazır bulundular.

Paris’te yaşayıp bu buluşmaya yeni katılanlar, buluşmayı organize eden Göker Arıca tarafından birbirlerleriyle tanıştırıldı. Arıca, ” günün önemini belirten kısa bir konuşma yaptı. Bir çok arkadaşımızın buluşmaya gelememe nedenini sizlerde tahmin ediyorsunuz. Malum Covid salgını önlemleri, bundan dolayı da Paris’te daha evvel yaptığımız buluşmalara ara vermiş olmuştuk “ifadesinde bulundu.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

30 + = 36