PARİS’TE TÜRK FİRMASI MECER: ELEKTRİKLİ BİSİKLET ÜRETİYOR

931
26 Ekim 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’da bir çok elektrikli bisiklet markası var. Bu markaların büyük çoğunluğu tüketiciye elektrikli bisiklet markalarına nazaran Paris’te bir Türk’e ait olan MECER marka Elektrikli bisiklet üreten Kadır Sefolar’ın MECER Marka elektrikli bisikletleri hem kalite hem de daha uygun fiyata satılıyor. Bazı elektrikli bisiklet markaları cep yakarken Fransa’daki elektrikli bisiklet endüstrisine ve bilincine olumlu katkı sağlıyor.

Elektrikli bisikletleri 2007 yılından beri Fransa’da üretiyoruz. Bir kısmını Fransa’da bir kısmı Çin’de ve Türkiye’de ürettiğimiz de var. Bizim firmamız 1985 yılından bu yaan var olan bir firma, marka olarak MECER Markası, Uluslararası patenti olan bir markadır. Yeni modellerimiz var gördüğünüz gibi, bugün piyasanın en değerli en kaliteli ve en ucuz ürünlerini satıyoruz elektrikli bisiklet piyasasında.

Bisikletlerin montajını gördüğünüz gibi Paris’teki atölyemizde yapıyoruz. Bilineceği üzere çok geniş bir piyasa, ilerleyen büyüyen bir piyasa biz de elektrikli bisiklet piyasasında çok nadir büyüyen firmalardan birisiyiz. Elektrikli bisiklet derken, doğrusu şöyle söylenmesi gerekir ” Elektrik yardımlı bisikletler. Şu demek oluyor ki, yasal olarak da böyle olması gerekiyor. Bu bisikletlerin ilerleyebilmesi için pedal çevirmeniz lazım, pedalı çevireceksiniz ondan sonra elektrik sistemi devreye girecek ve sizin pedal çevirmenizi kolaylaştıracak. Bu şekilde zorlanmadan hareketleneceksiniz hem de hızlı bir şekilde gitmek istediğiniz yere ulaşabileceksiniz.

Büyük kentler havakirliliğine karşı tedbir almaya başladılar. Paris’i örnek gösterecek olursak, Paris Belediyesi Otomobillerin girişini en aza indirmenin yolunu arıyor. Hatta bu motorsiklet için de geçerli olacak. Eskiden motorsikletlere park yeri konusunda kolaylık sağlanıyordu, şimdi bunlar da otomobil katagorisine alındığını görüyoruz. Bugün büyük kentler için makbul olan elektrikli bisikletler, Zaten bunu da yaygınlaştırmak için teşvikler veriliyor büyük kent belediyeleri ile bölge belediyeleri, 500 Euro tutarında teşvik yardımında bulunuyor.

Fransa’da bu elektrikli bisiklet üreten bildiğim kadarıyla tek Türk firmasıyız, hatta Fransız firması da fazla yok, pazarlamak ayrı şey üretmek ayrı bir şey. Üretmek için alınan üretim izni kolay bir şey değil. Elektrikli bisiklet üretebilmeniz izin elinizde bazı önemli belgeler olması lazım, üretim oldukca sınırlı ve çok özel üretim izni belgesi olması gerektiğini ifade ediyor. Mecer Elektrikli bisiklet üretici firması sahibi Kadir Sefolar.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

55 + = 63