PARİS’TE TÜRKİYE USÜLÜ EKMEK PİŞİREN TAŞ FIRIN AÇILDI

3,326
12 Ekim 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Ülkemizdeki Geleneğin Paris’te de yaşaması için vatandaşların talepleri doğrultusunda uzun zamandır Paris’te esnaflık yapan Rıza Tanrısever, bulundukları bölgede ihtiyaç duyulan taş fırını açtıklarını ifade eden Rıza Tanrısever, şöyle konuştu:

” Türkiye’de odunla çalışan taş fırın da pişen ekmeğin veya diğer unlu mamüllerin lezzetini taş fırın haricinde pişen fırınlarda bulmak mümkün değil. Çevremizde yaşanay çok kişi bunun eksikliğinden yakınıyordu. Türkiye’de olduğu gibi Paris’te neden bir taş fırın olmasın diye düşündük ve başkent Paris’in Banliyösü Villiers-Le-Bel’de Taş Fırını açtık.
Türkiye usulü ekmek çeşitlerinin yanı sıra, simit, boğaça, lahmacun, ve pide çeşitleri ile su böreğimiz var. Talep ve istek üzerine pizza da hazırlıyoruz, elbette lavaş ekmeği pişirip bulunduruyoruz. Müşterilerimizin ürünlerimizi ister alıp evine götürebildikleri gibi arzu ederlerse, taş fırının yan kısmındaki salonunda çay ve kahvenin yanı sıra burda da oturup yeme imkanları var.

Taş fırın sahibi Tanrısever, ayrıca, fırınımızda, isteyen müşterilerimiz iç malzemesini kendi hazırlayıp getiren müşterilerimize, lahmacun, pide ve gözleme gibi benzeri mamülleri burda pişirmeyi kabul ediyoruz. Fırında ekmek ve benzeri ürünlerin satışı olduğu gibi isteyen restaurant veya marketlere ekmek ve diğer mamülleri verdiklerini “söyledi.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

12 + = 18