PARİS’TEKİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BOĞAZİÇİ’NE DESTEK VAR

691
6 Şubat 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine Paris’teki üniversite öğrencileri ile sivil toplum kuruluşları destek için Sorbonne üniversitesi önünde bir araya gelip.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu’ya karşı protesto gösterisi yaptılar.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri tarafından kayyum rektör olarak adlandırılan Melih Bulu’ya yönelik Paris Sorbonne Üniversitesi önünde toplanan göstericiler “Kayyuma Hayır, Üniversitelere Özgürlük”, “Her Yer Boğaziçi Her Yer Direniş”, “Kayyuma Karşı Omuz Omuza”, “Çıplak Arama İşkencedir” pankartları ve dövizler açtılar.

Paris’te yaşayan Boğaziçi Üniversitesi mezunları ile onlara destek vermeye gelen Paris’teki Demokratik Sol Dernekler ,Melih Bulu’nun kayyum rektör olarak atanmasına direnen öğrencilerle ve öğretim üyeleriyle birlikte dayanışma içinde olduklarını ifade ettiler. “Korkmuyoruz, Boğaziçi eyleminden vazgeçmiyoruz” sloganlarının atıldığı eyleme yaklaşık 60 kişi katıldı.

Sorbonne üniversitesi binasının önündeki alanda yapılan eylemde Türkçe ve Fransızca olarak basın açıklaması yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rektör olarak atadığı Melih Bulu, Boğaziçi Üniversitesi’nde akademik özgürlüğe yapılmış en büyük bir saldırı olduğu vurgulandı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 67 = 72