FRANSA-FAS MAÇI SONRASI ÇIKAN OLAYLARDA BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

383
15 Aralık 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Dünya kupası karşılaşmasında Fransa Milli takımı Fas Milli takımıyla karşılaştı ve sonuç Fransa Milli takımının 2-0 kazandığı karşılaşma sonrası Fransız taraftarların Montpellier kentinde kutlamaları sırasında Fas asıllı 14 yaşında bir genç Fransız taraftarın arabası altında kalarak hayatını kaybettiği açıklandı.

Fransa’nın 2022 Dünya Kupası finali için eleme maçları sonrasında 14 yaşındaki Fas asıllı bir genç, Fransız şoförün kullandığı arabanın çarpması sonucu hayatını kaybetmesi çevrede büyük üzüntüyle karşılandı. Montpellier kent merkezinde Fransa-Fas Maçı karşılaşması sonrası saat 22:30 civarında meydana gelen olay . siyah tavanlı beyaz bir Citroën C4 araba trafik sıkışıklığında duruyor.

Arabayı kullanan sürücünün arka tarafındaki camda mavi-beyaz-kırmızı Fransa bayrağı sarkan arabanın yakınında yürüyen, yaklaşık on beş kişilik bir grup, arabanın yanına yaklaşıp içlerinden biri Fransız bayrağı yırtıyor. Araba hemen U dönüşü yaparak hareket ediyor ve o kargaşada yere düşen 14 yaşındaki Faslı gence çarpıyor.

Olayla ilgili olarak Montpellier valisi basına yaptığı açıklamada şunları söylüyor. Vali Hugues Moutouh, Olay mahallinde birkaç yüz metre uzakta kazaya neden olan araba sürücüsü tarafından terk edilmiş halde bulunduğunu, polis gereken soruşturmayı savcılığın talimatıyla hızla gerçekleştirdiği” ifadesini kullanan vali, güvenlik kameraları ve polisin olay yerinde topladığı deliller sonucu, araç sahibinin kimliği tespit edilip gerekli işlemlerin başlatıldığı ” belitirilyor

Kaldırıldığı hastanenin acil servisinde kalp ve solunum yetmezliğinden yaşamını yitirdiği açıklanan Montpellier’de yaşayan Fas asıllı bir iş adamının oğlu Aymen olduğu anlaşılan genç ile ilgili olarak polis özellikle meydana gelen olayın ardından yaralanan, kalabalığın saldırısına uğrayan ve hastaneye kaldırılması gereken bir kişiyle ilgilendiği kaydedilen açıklamada , Sabah saatlerinde Montpellier belediye başkanı merhumun ailesini ve yakınlarını ziyaret edeceği belirtiliyor.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 58 = 66