PARİS’TE MÜCEVHER DEĞERİNDE ANTİKA ARABALAR SERGİSİ

381
4 Şubat 2024 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te tarihi klasik kolleksiyon arabaları sergisi açıldı. Paris’in sergi sarayı Porte de Versailles’da 73.000 m2 genişliğinde bir alanı kaplayan Retromobile Show 2024 adı altında açılan klasik kolleksiyon arabalar sergisine 620 kolleksiyoncu 1000’den fazla tarihi arabayla katıldı.

Paris’te açılan bu sergi her yıl dünyanın her yerinden amatör ve profesyonellerle klasik tarihi araba meraklıları nı buluşturuyor. Hepsi aynı tutkuyla hareket eden güzel ve klasik eski arabalar, istenildiğinde trafiğe çıkabiliyor.

Mücevher kıymetinde olduğu belirtilen klasik tarihi arabalar için, misafir gelen zengin evin hanımı misafir arkadaşlarına hazine değerindeki mücevherlerini gösterir, evin beyi ise malikhanesinin garajındaki tarihi klasik arabasını gösterir. Çünkü bu arabalara herkes sahip olamaz. Trafiğe çıkış tarihine veya üzerindeki el işçiliğine göre değerlendiriliyor. Bu arabalar için bazı milyarder zengin kolleksiyoncularda bulunduğuna dikkat çekiliyor.

Bu klasik tarihi arabaya sahıp olmayanlar, Doğum günü evlilik yıldönümü gibi özel günlerinde kiraladıkları oluyor. Sergide yer alan bazı arabalar için ise, ünlü sinema oyuncularının oynadıkları filmlerde kullanıldığı, ünlü kişilerin bindikleri arabalar olarak tanıtılıyor. Ceylan derisi koltuklar, ünlü markaların lüks arabaları olarak tanımlanırken, trafiğe 30 yılı evvel çıkmış arabalar kolleksiyon veya antika araba olarak kabul ediliyor.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 41 = 48