PARİS’TE AÇILAN GS FUTBOL OKULU TÜRK ÇOCUKLARINI SEVİNDİRDİ

629
6 Ekim 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te açılan Galatasaray Futbol Okulu’nun antrenmanını izledik. Paris ve banliyölerinde yaşayan Türk çocuklarının Futbol okuluna kaydını yaptırıp, antrenmana çıkmaları ve hepsinin gelecekti iyi bir sporcu veya futbolcu olma ümitlerini düşleyenlerin gözlerindeki ışıltıdan fark ettik.

Paris ve çevresinde böyle bir futbol okulunun ihtiyaç olduğunu daha evvel bir çok kez dile getiren fizyoterapist Dr. Osman Aydoğdu ve ona destek olan Türkiye’de çeşitli futbol kulüplerinde görev yapmış Namık Yüksel ile birlikte kolları sığayıp Paris’in banliyösü Gonesse’de Galatasaray Futbol Okulunu faaliyete geçirmişler. 7-10 yaş arası bir grup ve 12-16 yaş arası olan şimdilik antrenmana çıkan 30 oyuncu adayı bulunuyor.

Fransa’da Çarşamba günleri okulların tatil olmasından dolayı GS Futbol okuluna öğrenciler Çarşamba günü öğleden sonra gelip antrenmana katılıyorlar. Öğrencilerin aileleri antrenman bitesiye kadar saha dışında çocuklarının yaptığı antrenmanı izliyorlar, görüştüğümüz bazı anne ve babalar futbol okulunun açılmasından son derece memnun olduklarını ifade ettiler.

Deneyimli teknik adam Namık Yüksel, ” Buradaki futbol konusunu biraz inceledik, ben yıllardır yurtdışına gidip geliyordum. Paris’e de çok geldim gittim, buradaki yurtdışında yaşayan çocukların Türkiye’ye gelip denemelerde başarısız olduklarını gördüm, bizim Türkiye yarışmacı olduğu için yetiştirmeye önem veren bir sistemleri yok. Sadece kuvvetli ve iyi oyuncuları seçerler, o yüzden buradaki yabancıların altında ezilmesinler diye burada bir futbol okulu kurmaya karar verdik. Türk çocuklarını beyinsel olarak angaje edip yetiştireceğiz ve bu çocuklarımızı hazırlayıp göndereceğiz.

Yani buradaki çocuklar hem sosyal açıdan hem de kültürel açıdan, bu bir projedir. Anane ve geleneklerimizi iyi insan iyi birey olmayı hedefleyen bir yapı var. Alt yapılar zaten böyledir bunlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz ve burada şu an 30’un üstünde bir öğrenci sayımız var. Daha fazla bir duyurumuzu da yapamadık ama ağızdan ağıza dolaşıyor herkes duyduğu zaman çok daya iyi şeyler olacak. Ayriyeten burada bir de kulüp kurduk. O kulübü de Türk sporculardan, yetiştirdiğimiz Türk futbolcularından oluşturacağız bu sene hazırlayıp ondan sonra devreye sokacağımız bir proje olacak o da “dedi

GS Futbol okulu projesinin baş mimarisi olan, fizyoterapist Dr. Osman Aydoğdu: ” Şöyle, hepimizin kazandığı tecrübeden dolayı burada eksiklerimizi gördük çocuklarımızın böyle bir etkinliğe ihtiyacı olduğunu hissettik ve gerçekten bazı futbolcular bana doğru gelirken ya Osman hocam neden böyle şeyler bizim bölgemizde olmadığını hissettirdikleri için böyle bir atılıma geçtik. Tabii Galatasaray yönetimi de sağ olsun onları da buradan selamlıyorum bizlere güvendi, Namık hocamızın tecrübesi benim tecrübem ve bu aldığımız tecrübeden dolayı çocukların bütün etkileri ailelerin etkileri ve sevinçlerimizi paylaşmaları çok güzel bir duygu. Burada Galatasaray Futbol okulu olarak çocukların eğitim idmanı iyi olması gerekiyor aynı zamanda okulda çok başarılı olması gerekiyor çocukların bu formayı giyebilmesi için. böyle etkinlikler yapmış olmamız da açıkçası bize gurur İnşallah da güzel projelerle devam edeceğiz ” dedi

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

55 + = 63