PARİS DİTİB BAŞKONSOLOS TANTEKİN’E VEDA YEMEĞİ VERDİ

984
20 Ağustos 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris ve çevresindeki Türk Sivil Toplum Kuruluşlarının kuvvetli Diplomatik kişiliğiyle sorunları kısa sürede çözen ve ” mizahi ” söylemleriyle tanınan 16 Ağustos 2020 tarihi itibariyle Paris’teki görevini tamamlayıp Ankara’ya dönen Başkonsolos Görkem Barış Tantekin, kısa adı DİTİB olan Paris Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin düzenlediği veda yemeğinde yaptığı yaptığı konuşma ile  veda yemeğine katılan davetlileri duygulandırdı.

Paris DİTİB’in Merkez’inde verilen veda yemeğine, Covid-19 salgını nedeniyle ara mesafeyi koruma düşüncesiyle az sayıda kişinin davet edildiği veda yemeğinde yaptığı konuşmada Paris’te dört yıllık görev süresi boyunca gösterilen sıcak ilgi, misafirperverlik ve ev sahipliği için Paris ve çevresindeki Türk Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile üyelerine teşekkür etti.

Başkonsolos Tantekin, “Evim gibi hissettiğim sizlerin kurmuş olduğunuz Derneklerin düzenlediği toplantı ve etkinliklerde bir araya geldik, yurtdışında bulunan vatandaşlarımıza gurbetçi deniliyor, işin doğrusu biz diplomatlar da sizler gibi gurbetçi konumunda oluyoruz. Belirli bir süreliğine de olsa anne ve babamızı kardeşlerimizi yakınlarımızı memlekette bırakıp gurbete çıkıyoruz, süremiz dolduğunda da memlekete dönüyoruz. İkinci bir göreve kadar, yeniden görev verilirse yolumuz yine sizlerin olduğu gurbete düşüyor “dedi.

DİTİB’in Başkonsolos Tantekin onuruna verdiği veda yemeğine katılan, bazı Türk Sivil Toplum kuruluşları dernekleri adına Başkonsolos Görkem Barış Tantekin’e hatıra olarak plaket ve hediye verdiler. Plaket ve hediyeleri kabul eden Başkonsolos Tantekin, çok duygulandığını belirtip teşekkür evve ve unutmayınız, ben burda kendi evimde gibi hissettim kendimi, sizler de Ankara’ya gelince lütfen bizleri unutmayınız Ankara’da bir eviniz olduğunu bilmizini istiyorum “şeklinde konuştu.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 23 = 27