PARİSLİ GÖÇMEN ANNELER GRUBU “LA TURQUOİSE RESTAURANT “DA SABAH KAHVALTISINDA BULUŞTULAR

1,465
3 Ekim 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Parisli Göçmen Anneler Yaz Tatili Sonu La Turquoıs’da Sabah kahvaltısında buluştular. Dünyanın çeşitli ülkelerinde kurdukları grup veya benzeri organizasyonlarla bir araya gelmeyi başaran “Göçmen Anneler Grubu”nun Paris oluşumu, geleneksel olarak yaz tatili sonrası bir araya gelip geleceğe yönelik yeni çalışmalar yapmak üzere kendi aralarında sabah kahvaltısı organizasyonu yapıp grup üyeleri kahvaltıda buluşuyorlar.

Dünyayı kasıp kavuran Covit-19 salgını dolayısıyla ara verilen buluşmalar yeniden başladı. Grup başkanı Hicran Lefort girişimiyle Nezihe Fıçıcı-Doğan’ın ev sahibliğinde Paris’teki La Turquoise Restaurant da sabah kahvaltısında buluşan göçmen anneler grubu üyelerinden bazıları kahvaltıya eşleriyle birlikte geldiler.

La Turquoise Restaurant sahibi Nezihe Fıçıcı ve Ferit Doğan’ın hazırladığı nefis Antakya yöresine has serpme kahvaltı servisi yapıldı. Çaylar kahveler içildi ve üyeler Yaz tatili anılarını gruptaki üye arkadaşlarıyla paylaştılar. Fransa’ da yaşamla ilgili konularda birbirlerinin fikrini alıp, tecrübelerinden faydalanan gruba her gün yeni üyeler ekleniyor.

Paris’te kendi aralarında dayanışma içinde olan Paris Göçmen Anneler Grubu, kendi konumlarında olan bireyleri bulmak ve onlarla tanışmak, gerektiğinde onların sorunlarıyla ilgilenmek gibi benzeri durumları göz önünde bulundurdukları gibi gerektiğinde müzikli toplantılar düzenleyip keyifli hoşça vakit geçirdikleri ortamlar hazırlıyorlar kendilerine. Covit-19 salgını biraz olsun hafiflemesi üzerine, geçmişte yapamadıkları etkinlikleri yeni dönemde gerçekleştireceklerini dile getirdiler.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

4 + = 8