A TA TURQUİE DERNEĞİ 10’NCU TURCOPHİLES ÖDÜLÜ DİDİER BİLLİON’A VERİLDİ

816
19 Aralık 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

A TA Turquie Derneği tarafından geleneksel olarak verilen Turcophiles Ödülü 2021: « Türkiye Önemli Bir Ortak « adlı kitabın yazanı Didier Billion verildi.

Paris Anadolu Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen « Turcophiles Ödül « töreninde Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner, Türkiye’nin OECD Nezdindeki Daimi Temsilçi Büyükelçi Kerem Alkin, Türkiye’nin Paris Başkonsolosu Serdar Belentepe hazır bulundu.

Bu sene 10’ncusu verilen Turcophiles Ödül töreninin açış konuşmasını ev sahibi sıfatıyla Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr. Fıtrat Demir Onger yaptı. Dr. Onger, Ödül Törenine katılanlara hoşgeldiniz dedi ve kısaca ödül törenine katılanları tanıttı.

Törene katılanlar ve Turcophiles ödülü düzenleyicileri yaptıkları konuşmalarda, bu sene verilen 10’ncu Turcophiles ödülü ve bu seneki ödüle sahib olan Fransa Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Türkiye uzmanı ve “Türkiye Önemli Bir Ortak “ adlı kitabın yazarı Didier Billion’un Türkiye’ye dostane bakışı üzerine ve çalışmalarından sitayişle söz ettiler.

Konuşmalardan sonar söz alan 10’ncu Turcophiles ödülü sahibi Didier Billion, 1978 yılınad ilk olarak gittiği Türkiye ile ogün bugün bağlarını koparmadığını ifade etti. Billion’un konuşmasının ardından kendisine Turcophiles ödülü A TA Turquie Derneği Başkanı Murat Erpuyan ile Bernard Delmas tarafından taktim edildi. Didier Billion, yazmış olduğu “Türkiye, Önemli Bir ortak” adlı bir kitabını törene katılanlara imzaladı.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

40 + = 42