CHP FRANSA BİRLİĞİ’NDE YEMEKLİ DAYANIŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

1,651
26 Kasım 2018 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa CHP Birliği’nin Paris’teki lokalinde geleneksel her ay iki farklı etkinlik düzenleniyor. Ayın ilk Pazar günü sabah kahvaltısı ortamında düzenlenen etkinliğe üyeler ve dışarıdan aileleriyle gelip birlikte kahvaltı yapıyorlar. Ayın son Pazar günü ise öğle yemekli olarak düzenlenen etkinlikte yöresel yemek pişirilip getiriliyor ve katılımcılarla birlikte öğle yemeği yeniliyor. 25 Kasım Pazar gün ki etkinliği CHP Fransa Birliği Kadın Kolları Komisyonu üyeleri Nebahat,Fatma ve Emel hanımlar organize etti.
Genelde, Kahvaltı ve öğle yemekli toplantılar tanışma ve dayanışma amaçlı olarak düzenleniyor.                                                          Bu tür kahvaltı ve yemekler CHP üyeleri ve dışardan gelen katılımcılar tarafından oldukça ilgi görüyor. Yemekler yenilip çaylar kahveler içiliyor ve katılımcılara özgürce konuşma hakkı tanınıyor. Konu ise o günlerdeki gündem üzerine oluyor. Bu Fransa gündemi de Türkiye gündemi de isteyen katılımcılar söz alarak düşüncelerini açıkca ifade ediyor. Çünkü herkesin söylüyecek bir sözü ve toplumu ilgilendiren bir fikrinin olacağı düşüncesiyle herkese söz hakkı tanınıyor.
Yemek sonrası yapılan konuşmalar ve söz alamaların sonunda, üyeler arasında, müzik ile ilgisi olan ve bu tür becerisi olan CHP üyesi veya dışarıdan katılan sanatçı bir vatandaşımız tamamen amatör bir ruhla çalıp söylüyor. CHP Fransa Birliği üyesi Cavit Altınkaya 25 Kasım 2018 Pazar günü çaldı söyledi. Lokaldeki üye ve katılımcılar da Altınkaya’nın söylediklerine eşlik edip bazı türküleri ve şarkıları birlikte söylediler. CHP Fransa Birliği Yönetimi bu tür etkinliklerden son derece memnun olduklarını ifade ettiler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

36 + = 37