FRANSA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDA “TURİZM’DE MUTFAĞIN ÖNEMİ ” ANLATILDI

1,610
6 Mart 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa Dışişleri Bakanlığı’nda ülke mutfağının Fransa dışındaki ülkelerdeki konumu ve UNESCO’nun 10 yıl evvel somut olmayan kültürel mirası olarak listesine aldığı Fransız mutfağı üzerine düzenlenen toplantıda konuşan, Fransa’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Sekreteri Jean Bapiste Lemoyne “Gastronomi, önemli bir turist çekiciliği olan kültür etkinliği oludğunu “ifade ettiği konuşmasında;

Dünyanın önde gelen turizm merkezi olan Fransa, uluslararası ziyaretçiler tarafından elde edilen yıllık 60 milyar Euro bu çerçevede çok önemli olduğuna inanıyoruz. hedefine ulaşma yolunda ilerliyor. Bunu doğrulamak için, bölgedeki turist akışlarının yayılması ve kalış süresinin uzatılması bu çerçevede çok önemli olduğuna inanıyoruz. Turist çekiciliğimizin temel direği olan gastronomi, farklı Fransız yönlerini, benzersizliklerini, tarihlerini tanıtmak için güçlü bir etkendir. Bu, mutfak ve yaşam kültürümüzü bir sanat çerçevesinde ülkemizi ziyaret edenlere sunduğumuz birçok deneyimin bir yansımasıdır ülkemize turist akışı .

Fransız mutfak bilgisi, gastronomi dünyamızın ünü, Unesco’nun Fransızların gastronomi yemeğini insanlığın dünya mirası listesine alarak tanıması ve verdiği önem ziyaretçilerimizin artışına katkısı olmuştur. Bölge mutfağının muazzam servetini ve bu tablonun sağladığı zevkleri keşfedilmesi, Fransa, ana varlıklarından biri, gastronomi ve Fransa dışında mutfağımızı tanıtan büyükelçi konumunda olan usta aşçı şefler ile Fransız mutfağı tüm dünyayla tanışmaya hazırlanıyor.

Fransa’nın mutfak Lezzetini Kutlamanın 4 Yolu. Her yıl, Goud de France dünyaya yayılmış binlerce önemli olayla hayat buluyor. 1Dünya restoranları bütün Fransız şöleni İster bistro, ister gurme, ister çağdaş bir restoran olsun, mutfaklardaki şefler, Fransız gastronomik mirasından esinlenen bir menü sunuyor. Başlangıç – ana yemek – peynir – tatlı. Tümünde zenginleştirilmiş bir aperatif ve Fransız şarapları ile şampanyaları eşlik eder. Her menü daha az yağ, şeker ve tuz kullanan, “iyi yemek” ve çevre konusunda dikkatli olan ve sebzelere ve tahıllara yer veren bir mutfağa tanıklık eder.

2 Fransız diplomasisi mirasını kutluyor 150’den fazla ülkede, Fransız elçilikleri ve konsoloslukları, Fransa’nın renklerinde menüler ve dikkat çeken bölgenin sembolik ürünleri ile mutfak kutlamaları sahneler. Japonya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Güney Afrika . Bu yıl Centre-Val de Loire’den chefler Fransız bayrağı altında seyahat ediyor ve bölgelerinin gelenek ve ürünlerinin elçileri görevini üstleniyorlar.

3 Mutfak deneyimleri ve girişimleri, Fransız mutfağının meraklıları, dünya çapında büyük etkinlikler, diğer daha popüler yerlerde olduğu gibi olağanüstü yerlerde düzenlenmektedir. Bir yemek, bir tatma, bir peynir mandırasında bir animasyon veya bir şarap mahzeni, bir yemek gösterisi, bir gurme pazarı, bir şefle toplantıdan oluşabilir. video belgeseller veya aynı amaca ulaşan diğer formatların bir projeksiyonu: Fransız gastronomi kültürünün etrafında toplanıyor.

4 Aşçılık okulları şenliklere katılmak Fransız mutfak mirasının iletiminin gerçek omurgalarını oluşturan, aşçılık okulları fırsatı kaçırmadı. Dünyanın her yönünde, kendilerini operasyonun renkleri arasında bulup Fransız gastronomi için hazırlanmış bir program – akşam yemeği, rekabet formülü olarak. Bu yıl, Fransız mutfağının teması, sorumlu gastronomi temasıyla, lezzeti sunuyor.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

25 + = 32