FRANSA’DA 15 MART 2020 BELEDİYE SEÇİMLERİNE TÜRK KÖKENLİ ADAYLAR KATILIYOR

1,184
16 Aralık 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’da gelecek yıl 15 Mart 2020 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, başkent Paris’in Kuzey banliyösü Clichy-Sous-Bois Belediye başkan yardımcılığı ve Belediye encümen üyeliğine çifte vatandaş statüsündeki Clichy/ Sous /Bois’da yaşayan Türkler de aday olarak katılıyor. 15 Mart 2020 tarihinde yapılacak Belediye Başkanlığı seçimlerine bağımsız olarak katılan Fas asıllı Fransız vatandaşı Abdelali Meziane’nin listesinden 24 aday arasında Fatma Çelik, Selahattin Kaya ve Bayram Bal, adlı vatandaşlarımız Clichy-Sous-Bois’daki Türk toplumunu temsilen aday olarak katılıyorlar.

İşletme yöneticisi konumundaki bağımsız Clichy-Sous-Bois Belediye Başkanı adayı Abdelali Meziane, 15 Aralık 2019 Pazar günü Belediye Encümen Adaylarının tanıtımını yaptığı toplantıda, Belediye başkanlığına seçildiği zaman yapacağı faaliyetleri salonu dolduran Clichy-Sous-Bois sakinlerine açıkladı. Belediye başkan adayı Meziane, başta Kreş sorunu olmak üzere, sosyal lojman konusu ile okullarda çocukların güvenliği konusunu ön planda tutacaklarını söyleyen bağımsız Belediye Başkanı adayı, Clichy-Sous-Bois’da yaşayanların sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu sorunları çözebileceğimi düşündüğüm için aday oldum “dedi.

Belediye başkan adayı Abdelali Meziane, yaptığı konuşmada, sizleri yakınen tanıyorum, sizler de başkan yardımcılığını ve Encümen üyelerini tanıyorsunuz. Biz sizlere hizmet için görevi üstlenmek istiyoruz. Bizleri 15 Mart 2020 tarihinde yapılacak belediye başkanlığı ve encümen üyeleri seçiminde yaplınz bırakmayacağınıza inanıyoruz ” şeklinde konuştu.

Belediye başkan yardımcılığı ve Encümen üyeliği içen aday olan Türk vatandaşları Fatma Çelik, Selahattin Kaya ve Bayram Bal’da Clichy-Sous-Bois’da yaşayan Türk toplumunun desteğini beklediklerini belirttiler ve Türk toplumu bizi tanıyor. Bizler Clichy-Sous-Bois’da doğduk ve burada büyüdük. Sorunlarınızın ne olduğunu bildiğimiz için bu görevi üstlenmek istiyoruz. Türk toplumuna destek olmaları çağrısınında bulundular.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

7 + 1 =