PARİS ULUSLARARASI TARIM FUARI’NA TÜRKİYE KATILMADI

1,303
24 Şubat 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Paris’te düzenlenen Uluslararası tarım fuarının açılışını yaptı. Tarım fuarına katılan çiftçilerle konuşan Cumhurbaşkanı Macron, AB’nin tarım politikalarıyla ilgili olarak AB’nin Ortak Tarım Politikası için cömert bütçe ayırması gerektiğini söyledi.

Tarım Fuarı’na katılan çiftçilerin, Avrupa Birliği’nin tarım politikalar ile ilgili düşüncelerini soran çiftçilere Macron, Ortak Tarım Politikası için cömert bütçe ayrılmasını savundu ve bu ayrılacak olan bütçenin sektördeki geçiş döneminde çiftçilerin elini güçlendirip rahatlatabileceği açıklamasında bulundu.Fuarın açılışı hafta sonuna denk gelmesi üzerine, Paris Uluslararası Tarım Fuarı’na başkent Parisliler akın ettiler.

Paris Uluslararası Tarım Fuarı’na Türkiye katılmazken, Fas, Tunus, Cezayir, Sudan, Malezya, gibi benzeri ülkeler katılıp ürünlerini tanıttılar. Fuar’da dolaşırken, rastladığımız bir Türk vatandaşı, Lokumu Fas, Baklavayı Tunus, satıp tanıtıyor, Türkiye’nin yardım da bulunduğu Sudan Bile Fuar’a katılırken Türkiye gibi ülkenin katılmaması düşündürücü olduğunu söyleyen vatandaş, Türkiye artık üreten ülke değil tüketen ülke konumunda ” dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

18 + = 20