RESSAM DİNÇER ERKE’NİN ESERLERİ PARİS’TEKİ MONA LİSA SANAT GALERİSİ’NDE

1,612
25 Mayıs 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te yaşayan Türk ressamlardan Dinçer Erke, 9 ‘ncu kişisel sergisini Paris’teki Mona Lisa Sanat Galerisi’nde açtı. Sanatçı Erke, kendine özgü çalışmalarıyla, resim sanatı alanında yaptığı çok değişik “İnsan Figürleri ” üzerine çalıştığı tarz sanatçı Erke’ye göre ” Düzeltilmemiş insanlar ” olarak adlandırıyor yaptığı tablolardaki insan figürlerini. Serginin açılışı dolasısıyla Parisli Sanatseverler, sergiyi büyük ilgi gösterdiler. 23 Mayıs ile 3 Haziran tarihleri arasında Paraz günü hariç hergün mesai saatleri arasında sergi gezilebiliyor.
Türk sanatçının bir çok eseri Paris’teki sanat galerileri sahiplerinin kişisel kolleksiyonları arasında yer alırken, çeşitli ülkelerin müzelerinde eserleri bulunuyor. Türkiye’deki sanatseverlerin kolleksiyonlarına son yıllarda girmeyi başaran sanatçı, bugüne kadar Paris’te açmış olduğu her yeni sergisinde en fazla 7 ile 9 arasında eserini sergiliyor. Zira ber tablo üzerinde kimi zaman 1 ay kimi zaman iki ay çalıştığı dile getiren ressam Dinçer Erke.
Ressam Erke, tuval üzerine yağlı boya çalışmalar yapıyor.Eserlerindeki çalışma tekniği olarak eski Mısırlıların mumya tekniği üzerine, bozulmayan stil, renklerin daima yeni durur sadık kalır tuval üzerinde hiç bir zaman renk değiştirmez, Zaten eski Medeniyetlerde yapılmış yağlı boya resimler bozulmuyor, Mumya resim bozulmuyor olduğu gibi duruyor.
Yıllar geçse de renk değişimine uğramadığı görülüyor ve böyle biliniyor ” Diyen Ressam Erke, gelecek günlerde başkent Paris’in dünyaca ünlü Notre-Dame Saint Michel Catredalı’nın yakınındaki bir galeride 10’ncu kişisel sergisini açacağını “söyledi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.