GOUSSAİNVİLLE BELEDİYESİ TÜRKLERİN YENİ CAMİ PROJESİNİ ONAYLADI

2,570
24 Eylül 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Goussainville bölgesndeki Türk derneği dört yıla yakın zamandır büyük çaba sarfettiği yeni yeni cami ve kültür merkezi yerine kavuşuyor. Goussainville Şehir Merkezi’nde 4000 m2 genişliğindeki arsa dernek tarafından satın alındı. Satışı ve Kültür Merkezi ile cami projesi Goussainville Belediye’sinde, dernek yetkilileri ve arsa sahipleyirle Belediye Başkanı Alain Louis’in himayesinde satış ve proje anlaşması noter huzurunda imzalandı.
Paris’in yakın banliyolarından Goussainville bölgesi Goussainville Ulu Cami Derneği, şu anki mevcut dernek binası ve camii olarak Kullandıkları lokalin mevcut talebi karşılayamadığı için yaklaşık 4 yıla yakın bir süredir yeni cami ve kültür Merkezi yeri arayışı içine girmişlerdi bir yılı aşkın süredir üzerinde mutabık kalınan yeni yer.11 Kasım 2014 salı günü Goussainville’de “Aşure Günü ve İstişare Programı” Çerçevesinde bölgedeki Türk toplumuna tanıtılmış ve onların da onayıyla yerin satın alınması kararlaştırılmıştı.
Goussainville bölgesinde Camii ve Kültür Merkezi olarak bölge insanınına hizmet verebilecek yeni Merkez için ilk adım atılmış ve satın alma işlemleri için gerekli girişimler dernek yönetimi tarafından o tarihte başlatılmıştı. Dernek Başkanı Mustafa Çelebi ise yaptığı açıklamada;şu an dernek binası ve Camii olarak kullanılan yerin mevcut ihtiyacı karşılayamadığını belirterek: ”Dernek olarak 3,5 yıldan bu yana yeni cami yeri arayışı içindeydik ve son geldigimiz aşamada ön anlaşmalarını imzaladıgımız yeni Cami yeri ve Kültür Merkez binamızın yerini satın alıp imzasını atmanın heyecanını yaşıyoruz.
Goussainville ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine bir an evvel yeni camii ve Kültür Merkezi’ni sunabilme gayreti içerisindeyiz Önce Allah’ın izni sonra da yardımsever vatandaşlarımızın gayretli yardımlarıyla en kısa zamanda faaliyete geçirmek için geceli gündüzlü çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Yüce yaradan bizleri bu çalışmalarımızda yalnız bırakmaz ve vatandaşlarımıza karşı bizi utandırmaz diye düşünüyorum “ dedi. Yeni camii ve Kültür Merkezi binasının yerinin satın alınmasına öncü olup imza koyan diğer üyelerde mutluluklarını ve heyecanı yaşadıklarını dile getirdiler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

20 + = 22